وکیل سرقت در مشهد

چگونه با یکی از قوی ترین وکلای کیفری ملاقات کنم؟

چنانچه بدنبال وکیل برای جرم سرقت در مشهد هستید تا پایان همراه ما باشید. در این گفت و گو که با یکی از وکلای متخصص در مشهد صورت گرفت به جوانب شکلی این جرم و تاثیر کمک گرفتن از متخصص حقوقی برای پیشبرد بهتر چنین پرونده ای پرداختیم.

با سلام خدمت همراهان عزیز و همیشگی سامانه مشهد وکیل. اکنون که به این صفحه مراجعه کردید حتما در جست و جوی وکیل سرقت در مشهد بودید، اگر صرفا قصد کمک گرفتن از وکیل متخصص در این زمینه را دارید برای اخذ وقت مشاوره با شماره ۰۹۱۵۴۵۶۲۶۶۱ تماس حاصل نمایید، یا چنانچه نیازبه مطالعه جوانب حقوقی سرقت، انواع آن، مجازات ها و سایر موارد مربوطه را دارید به این صفحه مراجعه نمایید. (زیرا این گفتمان صرفا برای اخذ راهنمایی از وکیل برای جرم سرقت میباشد.)

ربودن مال متعلق به غیر

تعریف سرقت در همین جمله خلاصه می شود، ربودن مال متعلق به غیر. که البته به ۲ نوع حدی و تعزیری تقسیم می شود، سرقت حدی شرایط و احکامش در شرع آمده و ما در مواجهه با وقوع سرقت ابتدا شرایط حدی یا تعزیری بودن آنرا بررسی می کنیم و اگر شرایط سرقت حدی برایمان مسجل نشد آنرا تعزیری می نامیم. البته ما در این مقاله قصد بررسی شرایط قانونی سرقت را نداریم چرا که آنرا در مطلب جداگانه ای خدمت شما ارائه داده ایم. اما خالی از لطف نیست که کلیاتی راجع به آن هم بازگو نمائیم. نکته ی دیگر ما سرقت را فقط در اموال منقول داریم، یعنی اموالی که بتوان آنها را بدون خسارت جابه جا کرد، نه در غیر منقول مثل خانه. و اگر شخصی بطور موقتی مال شخصی دیگر را ربود نمی توان به آن سرقت گفن بلکه این عمل مصداقی از جرم ربایش است. و سرقت اموالی که شرعا مالیت دارند ولی قانونا خرید و فروش آن غیر ممنوع است هم سرقت تلقی می شوند.

وکیل سرقت در مشهد

کمک گرفتن از وکیل سرقت چقدر می تواند مفید باشد؟

تاثیر کمک گرفتن از وکیل در جرم سرقت

در رابطه با جرم سرقت در قانون مجازات اسلامی با ماده های متعددی که به شرایط مختلف احراز و اثبات این جرم پرداخته، مواجه ایم. علاوه بر این آراء وحدت رویه و نظریه های مشورتی وجود دارد که قطعا وکیل مجرب در زمینه پرونده های سرقت با نگاه مو شکافانه خود به آنها و حضور ذهن قوی می تواند هم در جهت تبرئه متهم و هم در جهت محکومیت مجرم استفاده نماید، علاوه بر آن در پرونده های کیفری با توجه به حساسیت بالای آنها و شرایط خاص حاکم در جریان رسیدگی و تحقیقات مقدماتی حضور وکیل بسیار پررنگ تر از سایر دعاوی می تواند باشد، چرا که در اغلب موارد نیاز به حضور شاکی با بودن وکیل  نیست، و چون دعاوی کیفری از پروسه کلانتری تا دادسرا و دادگاه دوندگی زیادی دارد، طی کردن این مراحل اداری و بعضا مرارت آور برای شخص غیر حقوقی که روحیات او با چنین شرایطی ممکن است سازگار نباشد، می تواند آزار دهنده تلقی شود. پس حضور وکیل متخصص جرم سرقت می تواند بسیار تاثیر گذار و موثر در تبرئه، یا اثبات جرم، کمتر شدن دغدغه موکل ناشی از پروسه اداری و مراحل بعضا سخت این چنین دعاوی باشد.

تلاش متخصص مانور بر روی عناصر جرم است

قاعدتا وکیلی مجرب در حیطه دعاوی کیفری منجمله سرقت، نگاهی بسیار عمیق تر نسبت به اشخاص درگیر پرونده (شاکی، متهم) دارد، چرا که در بازپرسی و تحقیقات مقدماتی هر سخن و اقرار شخص می تواند مانند یک شمشیر دو لبه له یا علیه او استفاده شود، چرا که بسیاری از این پرونده ها را می توان با تخصص حقوقی و مانور های صحیح و اصولی به نتایج مورد نظر نزدیک تر کرد. به همین علت است که می گویند مرحله تحقیقات مقدماتی از اهمیت  بالایی برخوردار است چرا که ممکن است با جلب نظر بازپرس پرونده در همان مرحله مختومه شود و قرار منع تعقیب صادر گردد. به عنوان مثال در سرقت حدی هتک حرز و سرقت باید توسط یک نفر انجام شود، در غیراینصورت سرقت حدی محقق نمی شود، این نکته صریحا در قانون اشاره نشده، ولی یک متخصص با تسلط کافی بر مواد قانونی جرم سرقت می تواند کمک شایانی بنماید. مثالی دیگر در این رابطه برای شما میزنم که بیشتر به تاثیر کمک گرفتن از وکیل در جرم سرقت پی ببرید، یکی دیگر از شرایط سرقت حدی مخفیانه بودن آن است، در نگاه اول شما به قانون ممکن است برداشت کنید که سرقت حدی مخفیانه باشد یعنی هیچکس سارق را ندیده باشد، ولی در اصل مخفیانه بودن به معنی تلاش سارق برای پنهان کاری عمل ربایش است، حتی اگر مثلاصاحب مال او را دیده باشد. اینها نمونه هایی از موارد قابل مانور بر روی عنصر قانونی جرم سرقت است که وکیل متخصص با مخدوش کردن، یا پر رنگ تر کردن آن می تواند کمک زیادی به شاکی یا متهم نماید.

وکیل متخصص سرقت، با تجربه بالای خود بر عناصر سه گانه جرم مانور می دهد

عنصر روانی بسیار مهم

یادم است یکی از دوستان  بدنبال وکیل برای سرقت می گشت، و پرونده ای ظاهرا در این رابطه برای وی مفتوح بود حال چه حدی چه تعزیری. بعد از گفت و گوی با او متوجه شدیم خب تاحدودی تمام شرایط سرقت برای او محرز و قابل اثبات بود، ولی رکن و مسئله مهم در رابطه با عنصر معنوی جرم یا همان سوء نیت مجرمانه بود. ایشان  به گفته خودش اصلا اهل این کارها نبود که بخواهد مرتکب سرقت شود. و در هنگام وقوع عمل مادی سرقت اصلا قصد مجرمانه نداشته که خب در چنین پرونده هایی امکان نتیجه گرفتن با مانور روی عنصر معنوی جرم و نتیجه گیری آن وجود دارد. نتیجا وکیلی که از تبحر و نخصص بالایی در چنین پرونده هایی بر خوردار باشد از تمامی اسباب و امکانات موجود برای احقاق حق موکل خویش استفاده می نماید.

شاید این مقاله برای شما مفید باشد : الزام به تنظیم سند رسمی

توجه به محتویات پرونده

هر پرونده ای از ابتدا شروع آن چه از کلانتری چه از دادسرا محتویاتی را شامل می شود تا به جلسه رسیدگی می رسیم، مانند اظهارات شاکی، متهم، ضابطین قضایی حاضر در صحنه جرم یا در کلانتری، شهود و سایر موارد… نه تنها در سرقت بلکه در تمامی جرائم وکیل با نگاهی موشکافانه از منظر حقوقی خود به طریق دیگری موارد داخل پرونده را مطالعه و بررسی می نماید و این امری بسیار مهم است، زیرا محتویات پرونده از اعتبار بالایی برخوردار است و قابلیت استناد در دادگاه مربوطه را دارد. و در اکثر موارد توجه و دقت بالا در همین برگه ها است که باعث کشف موضوعی جدید و ارزشمند برای دفاع یا اثبات جرم به نفع موکل می شود.

وکیل سرقت حدی یا تعزیری در گروه مشهد وکیل از توانایی های خود در پرونده های سرقت های مخفی کمک می گیرد

به چالش کشیدن شهود

در برخی پرونده های سرقت، که در محیط هایی مثل منزل که دوربین مدار بسته وجود ندارد یا در مرئی و منظر عموم نیست اتفاق می افتد و بطور کل سرقت هایی که جز شهادت شهود مدرک دیگری برای اثبات در دست نیست، اشخاص معمولا از شهود برای متهم کردن شخص حال چه صحیح چه نا صحیح استفاده می برند. خب همانطور که عنوان شد ممکن است برخی افراد سود جو از شهود غیر واقعی برای انساب جرم به متهم بی گناه استفاده برند، یا بر عکس در جایی ممکن است شخص واقعا گناهکار باشد و مدرکی بجز شهادت شهود یا آثار بجا مانده از وی در صحنه جرم نباشد. که در هر دو فرض پیش گفته وکیل متخصص می تواند هم شهود غیر واقعی را به چالش بکشاند، و از گفته های کذب آنها تناقض بیابد و هم از شهود صحیح در جایی که لازم است بهره برد.

نتیجه گیری

چنانچه در جست و جوی وکیل سرقت حدی یا تعزیری هستید و به این صفحه رسیدید و تا به انتهای این گفت و گو همراه بودید، بطور خلاصه به این نکات توجه داشته باشید که بهره جستن از متخصص واقعی در هر امری، نه تنها امور حقوقی می تواند از وقوع بسیاری از مشکلات آینده جلوگیری به عمل آورد، چرا که ممکن است من در حوزه حقوقی اطلاعات کافی را داشته باشم، اما هیچ گاه نمی تواند در زمینه ساخت و ساز و مهندسی بدون کمک گرفتن از معمار حرفه ای و یا داشتن دانش کافی موفق شوم. در زمینه امور حقوقی هم همچنین، راهنمایی و پند های هر وکیل مجرب و متخصص، حاصل چندین سال تحصیل و فعالیت در زمینه کاری او می باشد، که بدون زحمت به دست نیامده. امیداریم این مقاله مفید بوده باشد.

اگر از وکیل استفاده کنم؟ یا نکنم؟

عدم نیاز به حضور شما در مراحل مختلف، کلانتری، جلسات دادگاه مگر موارد خاص
جلوگیری از تنش و اضطراب ناشی از دعاوی کیفری برای طرفین با حضور وکیل و عدم مواجهه
نتیجه گیری بهتر در قیاس با زمانی که شخص بدون داشتن اطلاعات تخصصی حقوقی به دفاع از خود بپردازد
تسریع در پیشبرد پرونده در قیاس با زمانی که شخص شخصا امور اداری پرونده را انجام دهد
اطمینان خاطر برای موکل، از بابت حضور یک متخصص مجرب در کنار خویش

برای اخذ وقت ملاقات با وکیل سرقت در مشهد وکیل با شماره ۰۹۱۵۴۵۶۲۶۶۱ تماس حاصل نمایید و برای اخذ مشاوره حقوقی در این رابطه با شماره ۰۹۱۵۰۶۴۱۱۷۶٫

همچنین می توانید با لمس دکمه فرم درخواست وقت ملاقات را تکمیل نمایید تا ما با شما ارتباط بگیریم.

سپاس