سوالات ارسالی کاربراندسته بندی: خانوادهچطور می شود سلب حضانت را در صورت اعتیاد پدر محقق کرد
مدیر عضو سایت 2 سال قبل

سلام، اوقات به کام، همسر من اعتیاد به شیشه داره و ما در حال طلاق گرفتن هستیم، می خوام حضانت دخترم رو ازش بگیرم که در حال حاضر ۵ سالشه، البته اینو میدونم که تا ۷ سالگی با مادره ولی کلا می خوام خیالمو راحت کنم، ممنون میشم راهنماییم کنید که چطور می شه سلب حضانت در صورت اعتیاد پدر ش رو بگیرم، و موضوع دیگر اینکه ایشون در حال صحنه سازی و پرونده چینی برای من هست که بچه رو بگیره از من آیا امکان داره؟

1 پاسخ
مدیر عضو سایت 2 سال قبل

سلام، این نکته را توجه داشته باشید که حضانت فرزند چه پسر و چه دختر تا هفت سالگی با مادر می باشد، بعد از آن دختر تا ۹ سالگی و پسر تا ۱۵ سالگی با پدر هستند، بعد از رسیدن به این سن هم هر دو از مدارحضانت خارج می شوند.
موضوع بعدی دیگر هر یک از پدر و مادر می تواند عدم صلاحیت طرف دیگر (مانند مشکلات اخلاقی ، یا اعتیاد و…)  را ثابت نماید وسلب حضانت وی را بخواهد.
در رابطه با اعتیاد پدر و سلب حضانت از ایشان شما باید از طریقی مثل سابقه بستری شدن ایشون در کمپ موضوع را اثبات نمایید که در اینصورت بتوانید در بازه زمانی ۷ الی ۹ سالگی فرزندتون هم حضانت را داشته باشید.
در رابطه با بخش دوم سوالتون هم چون توضیح ناکافی است نمی توان درست پاسخ داد، لیکن ار موضوعی باشد که داخل در بحث سلب حضانت باشد می توانند ایشون هم متقابلا از شما سلب حضانت کنند.