وکبل حضانت در مشهد + توضیحات کامل در این باره

فاطمه خانوم با حسن آقا ازدواج می کنند و فرزندی از این ازدواج متولد میشه به اسم اکبر، بعد از چند سال این دو نفر تصمیم به جدایی می گیرند، اکبر هم پنج سالشه و طبق قانون حضانتش با مادره تا هفت سالگی.

بعد از چند ماه فاطمه خانوم تصمیم به ازدواج با یک آقای خیلی پولدار می گیره؟ وضعیت حضانت اکبر چی میشه؟ حسن آقا می تونه حضانت فرزند رو از مادر پس بگیره؟

حسن آقا باید دادخواست سلب حضانت فرزندمشترک با استناد ازدواج مجدد مادر به دادگاه تقدیم کند، و ماده قانونی که کمکش میکنه در موفق شدن ماده ۱۱۷۰ قانون مدنی است که می گه : اگر مادر در زمانی که حضانت طفل با اوست (چه دختر و چه پسر) ازدواج نماید، به درخواست زوج حضانت از وی سلب می گردد.

وضعیت حضانت در صورت جدایی از همسر جدید

حالا فاطمه خانوم از شوهر جدیدش جدا میشه یا اصلا فوت می کنه!!سوال پیش میاد که وضعیت حضانت درصورت طلاق از همسر جدید یا فوت همسر جدید چی میشه؟ آیا حضانت بر می گرده؟

نظر اکثر حقوقدانان بر اینه که به این علت که حضانت هم حق وهم تکلیف والدین است، بعداز از بین رفتن مانع باید به حالت قبل بازگردد و مادر می تواند حضانت را مجدد داشته باشد.

پرسش بعدی که ممکن است برای شما بوجود بیاید این است که در صورت ازدواج مجدد مادر و سلب حضانت از وی و فوت پدر آیا مادر می تواند مجددا حضانت طفل را پس بگیرد؟ 

یا اصلا اگر پدر فوت کرد ومادر ازدواج مجدد آیا اقوام شوهر می توانند حضانت وی راساقط کنند؟ 

اغتقاد اکثر حقوقدانان بر این است که برای حضانت طفل پدر ومادر در اولویت هستند، و مستنبط از مواد ۱۱۷۰ و ۱۱۷۱ سلب حضانت از مادر در صورت ازدواج مجدد وی منوط به حیات پدر و درخواست وی می باشد. و در صورت فوت احدی از والدین طرف زنده در اولویت میباشد.

حضانت در فرض فوت والدین

و در پاسخ به این سوال که وضعیت حضانت کودک پس از فوت والدین چه می شود باید گفت: در اینصورت حضانت با جد پدری خواهد بود و چنانچه ایشان در قید حیات نباشند اگر پدر وصی تعیین کرده باشد برای کودک خود که هیچ و در غیر اینصورت دادگاه اقدام به تعیین قیم خواهد کرد.

کارشناس ۱۰۱ دپارتمان خانواده مشهدوکیل

“چنانچه نیاز به وکیل خانواده در مشهد دارید می توانید با بهترین وکلای خانواده در مشهد ( طلاق، حضانت، نفقه، مهریه و…) ملاقات داشته باشید. ۰۹۱۵۴۵۶۲۶۶۱

وکلای امور خانواده مشهد وکیل می توانند با تجربه و تخصص چندین ساله خود در این امر کمک و یار شما در بهتر به نتیجه رسیدن پرونده اتان باشند. داشتن وکیل برای حضانت در مشهد امری غیر ممکن و سخت نیست!! کافی است با شماره ۰۹۱۵۴۵۶۲۶۶۱ تماس حاصل نمایید.
  • دپارتمان خانواده مشهد وکیل از بهترین وکلای خانواده در مشهد سود می برد، برخی خدمات:
  • وکیل برای طلاق در مشهد
  • وکیل برای وصول مهریه در مشهد
  • وکیل برای حضانت در مشهد
  • وکیل متخصص در دعاوی خانوادگی در مشهد
  • وکیل خانوم برای طلاق در مشهد
  • وکیل برای استرداد جهیزیه در مشهد همه و همه در دپارتمان امور خانواده مشهد وکیل