برای انتخاب وکیل خوب چه فاکتور هایی لازمه؟

۱- به چه وکیلی با چه تخصصی نیازمندیم

۲- تحقیق از سامانه های ارائه خدمات حقوقی

۳- مشورت با دوستان و آشنایان

۴- بررسی رزومه و سابقه کاری وکیل متخصص

۵- قرار ملاقات با وکلای لیست خود

۶- پرسیدن سوالات از قبل تهیه شده از وکیل

۷- بررسی رفتار وکیل با موکل

۸- انتخاب وکیل

۹- مشخص نمودن مسائل مالی و نوع پرداخت

۱۰- انعقاد قرارداد

بارها و بارها پیش اومده از طرف شما عزیزان پیام های متعدد داشتیم مبنی بر اینکه آیا امکانش هست وکیل در مشهد به ما معرفی کنید؟ چطور می تونم یک وکیل خوب در مشهد انتخاب کنم ؟ معیار ها وفاکتور های وکیل خوب چیه؟

یا بطور مثال خیلی از شما روی این موضوع بسیار حساسیت دارید که حتما وکیل پایه یک در مشهد به شما معرفی بشه.

به همین دلیل تصمیم گرفیتم تا در این مقاله برای شما عزیزان بصورت دقیق و مفصل معیار های انتخاب یک وکیل خوب رو تفصیل کنیم. پس اگر شما به نیت معرفی وکیل  پا به سایت ماگذاشتید تا انتها همراه ما باشید.

اگر هم امرتون فوری هست وارد صفحه اصلی سایت بشید و اقدام به تماس با ما نمایید.

همیشه این دغدغه در ذهن موکلین هست که آیا وکیلی که انتخاب می کنم خوب هست یا خیر؟  پولی که دادم هدر نشه!! آیا ایشون بطور مرتب به من گزارش روند پرونده ام رو میدن یا خیر؟

در ادامه ما با بررسی تمام فاکتور های لازم که باید در انتخاب وکیل در مشهد یا هر شهر دیگر که لازم هست تا رعایت کنید دیدگان شما را انجام این امر باز می گذاریم.

۱- اولین قدم تحقیق برای یافتن وکیل

وکیل در مشهد مشخص کنید که شما به وکیل در چه زمینه ای نیاز مند هستید

به عنوان مثال نیازمند وکیل طلاق در مشهد هستید؟ یا وکیل بانکی در مشهد ؟ و….

سعی کنید وکیلی را پیدا کنید که تجربه کاری بالا و موکلینی که موضوع پرونده آنها مشابه شما بوده داشته باشد، به بیانی دیگر اگر بدنبال وکیل برای مهریه در مشهد هستید وکیلی را انتخاب کنید که بیشتر تجربه کاری خود را در پرونده های خانوادگی گذرانده باشد و به نوعی وکیل متخصص خانواده در مشهد باشد. وکیل متخصص در نتیجه گیری شما موثر تر است و در زمان شما صرفه جویی می کند.

از مراجع معتبر تحقیق کنید و از برخی سامانه های معرفی وکیل کمک هوشمندانه یگیرید

امروزه با پیشرفت دنیای تکنولوژی و شکسته شدن مرز های ارتباطی بسیاری از سایت ها و مراکز خدماتی مجازی حقوقی مانند مشهدوکیل نقش بسزا و موثری را در برقراری ارتباط بین موکلین و وکلای هدف ایفا می کنند، لذا می توانید با تماس با این مجموعه ها از خدمات رایگان آن ها برای یافتن وکیل پایه یک در مشهد کمک بگیرید.

اما توجه به رفتار تبلیغاتی و انتخاب هوشمندانه داشته باشید.

وکیل پایه یک در مشهدبا دوستان و آشنایان خود مسئله را مطرح کنید و از نظر ها و مشورت آنان کمک بگیرید

به عنوان مثال در زمینه کلاهبرداری به مشکل خورده اید حتما در قدم اول تلاش هستید تا با شماره وکیل متخصص کلاهبرداری در مشهد را بیابید که در زمینه کلاهبرداری فعالیت داشته باشد!!

اگر امکان این را دارید، موضوع را با دوستانتان که از وکیل استفاده کرده اند مطرح نمایید، از آنان مشورت بگیرید، اما نه مشورت تخصصی. از آنها سوال کنید آیا از وکیلشون راضی بودند یا خیر؟ اگر راضی نبودند به چه علت؟ وکیلشون در چه زمینه ای تخصص دارد؟

!توجه: سعی کنید  به این سوال اکتفا نکنید که وکیل آشنا میشناسی یا نه؟ سعی کنید وکیلی رو به شما معرفی کنند که حداقل خودشان تجربه کار با وی به عنوان وکیل در مشهد یا هر شهر دیگر را داشته باشند.

لیستی از وکلا با توجه به توضیحات بالا تهیه کنید

اگر شما بدنبال شماره وکیل در مشهد می گردید و یا حتی مشاور حقوقی در مشهد و لیستی با توجه به شرایطتان پیدا نمودید، آدرس دفتر، شماره تلفن را یادداشت نمایید، حالا نوبت تحقیق راجع به لیستتان است. در گوگل سرچ کنید ببینید آیا می توانید مطلبی راجع به وکلای لیستتان پیدا نمایید؟ وبسایتی از وکیل مدنظر یافت می شود؟ وبسایت یا شبکه مجازی خیلی می تواند به شما در این زمینه یاری رساند، هرچه صفحه وکیل پربار تر باشد و مطالب مختلفی را نه به کپی، بلکه بصورت تالیفی مورد بررسی قرار داده باشد نشان از سطح علمی بالای او دارد.

بعضی از وکلا بخصوص آنها که وبسایت دارند رزومه کاری و سوابق تحصیلاتی دانشگاهی خود را در آن درج نموده اند، از آن استفاده نمایید.

اگر می خواهید از سازمان یا موسسه حقوقی اقدام به اخذ وکیل  نمایید به گسترده بودن آن و یا چهارچوب آن توجه کنید، موسسات معمولا در وبسایتشان توضیحاتی راجع به گروه خود داده اند.

توجه داشته باشید گاهی هرچه سازمان بزرگ تر باشد با ارجاع پرونده های زیاد، مدیریت و نظارت بر آن پیچیده تر و سخت تر می شود.

۲- انتخاب وکیل

تا به اینجا وکیل یا وکلایی که تخصصشان به پرونده شما مربوط می باشد شناسایی کردید یا احتمالا اطلاعات دقیق تری راجع به آنها جمع آوری کردید، حال وارد مرحله ای شدید که باید با بررسی میدانی و مراجعه حضوری به دفتر این وکلا برای پیدا کردن وکیل داشته باشید، و با در نظر گرفتن چند فاکتور دیگر که در ادامه برای شما ذکر می کنیم با وکیل خود قرارداد ببندید.

به وکلای لیست خود مراجعه حضوری داشته باشید ( رایگان ها در اولویت)

با وکلای لیست خود تماس بگیرید و قرار ملاقات بگذارید، برخی وکلا مشاوره تلفنی حقوقی رایگان راجع به پرونده شما ارائه می دهند و ارزیابی آن را به شما می گویند، آنها را در اولویت لیست خود قرار بدید تا بتوانید بررسی جامع تری با کمترین هزینه داشته باشید.

از وکیل سوال بپرسید

قبل از مراجعه به دفتر وکیل سوالاتی را طراحی کنید و از وی بپرسید، این پرسش ها می توانند درباره رزومه کاری ایشان، سابقه، تجربه در پرونده ها، تخصص و حتی مدرک دانشگاهی باشد. سوال کنید که روند نتیجه گیری ایشون در کیس های مشابه شما چطور بوده؟

پرسش دیگری که می تونید بپرسید نحوه پرداخت است، راجع به زمانی که طول می کشد تا پرونده به انتها برسد، شاید وکیل به شما بگویید زمان دقیقی را نمی تواند تعیین کند، در اینجا شما از وی بخواهید مدت تقریبی باتوجه به پرونده های مشابه را بگوید.

راجع به درصد موفقیت در پرونده از وکیل سوال کنید، خیلی از موکلین در مراجعه ابتدایی گارانتی برای حصول موفقیت در پرونده اشان میخواهند، دقت داشته باشید که وکیل نمی تواند به شما تضمین نتیجه برای پرونده اتان دهد، این کار غیر اخلاقی و غیر قانونیست. تضمین وکیل تلاش اوست.

اگر وکیل از موکلین قبلی خود اجازه داشت، از وی بخواهید راجع به پرونده آنها با شما صحبت کند، اصلا سعی کنید خودتان بتوانید با آنها ارتباط بگیرید. ( با اجازه خودشان)

پرسش بعدی مربوط به نحوه گزارش گیری شما از پرونده می باشد، به اهمیت این مسئله توجه ویژه نمایید، و در جلسه مشخص نمایید که چه کسی باید به شما نحوه پیشرفت پرونده اتان را توضیح دهد، خود وکیل، منشی وی، یا مسئول سی آر ام؟

اسناد و مدارک مورد نیاز را همراه خود به دفتر ببرید
از جلسه مشاوره حتما نت برداری کنید

و مشخص کنید کدام نت مربوط به کدام وکیل در مشهد می باشد که بعدا بتوانید بهتر تصمیم گیری نمایید.

اگر وکیل در جلسه مشاوره به شما پاسخ غلط داد، یا به گفته های شما بی توجه بود، بی درنگ به وکیل دیگری مراجعه نمایید.

وکیل پایه یک در مشهد

وکیلی را انتخاب نمایید که با وی احساس راحتی کنید

خیالتون بابت دانش، قدرت بیان و سایر مسائل راحت باشه، با صبوری پاسخ سوالاتتون را بدون تردید بدهد.

وکیل شما باید به چیزی که شما دنبال اون هستید اهمیت بده، پیشنهاد ما این هست که اگر در انتهای لیستتون چند وکیل بودند که فاکتور های لازم رو داشتند وکیلی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی دلاشته باشید.

نحوهانتخاب وکیل دادگستری

۳- روشن نمودن مسائل مالی

و در انتها قبل از انعقاد قرارداد و سپردن وکالت پرونده خود به وکیل پایه یک در مشهد راجع به دستمزد وی و نحوه پرداخت آن صحبت نمایید، برخی وکلا همان ابتدا مبلغ ثابت و مشخصی را برای حق الوکاله خود تعیین میکنند و تمام آنرا دریافت می کنند، اما عده ای از وکلا مبلغی را پیش پرداخت دریافت می کنند.

راجع به شرایط پرداخت خود صحبت نمایید، برخی وکلا ترتیب اقساط را برای آن دسته از موکلین که توان پرداخت یکجا حق الوکاله را ندارند ایجاد می کنند.

توجه داشته باشید که در این مقاله سعی کردیم روش اصولی و دقیق نحوه انتخاب وکیل در مشهد را به شما عزیزان توضیح دهیم، خیلی از موکلین در انتخاب وکیل اصلا به این مسائل توجه نمی نمایند و صرفا با مراجعه به دفتر وکیل اقدام به انعقاد قرارداد می کنند، 

اما عده ای هم هستند که پرونده های مهم دارند و برایشان کسب نتیجه و حصول موفقیت بسیار ارزشمند است، لذا تصمیم می گیرند با بررسی دقیق وکیل خود را انتخاب نمایند.

مدیریت مجموعه مشهد وکیل – سامانه معرفی وکیل در مشهد